bir gökkuşağı kadar renkli hayatlar

bir gökkuşağı kadar renkli hayatlar

7 Şubat 2016 Pazar

Göç zamanı

Tükenmişlik adlı yazımda bahsetmiştim, üniversite bitmesine rağmen okuduğum yere geri döndüm, toplum baskısına daha fazla katlanamayınca... Döndüm dönmesine de 5 ay hayatımda yalnızlığın, boşluğun ve depresyonun ağır belirtileri ile geçti. Bunun de etkisi ile atamaları bahane ederek döndüm baba evine bir nevi kalıcı dönüş yaparak. kolay değildi tabi benim için. Liseyi de sayarsam 9.5 yıl sonra pılımı pırtımı toplayıp belki de bir daha ailemden ayrılmamak üzere döndüm baba ocağına.
 
Onca yılın vermiş olduğu özgür ruhla baba evinde durmak nasıl olur bilmiyorum. Yapabilir miyim, büyük soru işareti aklımda.
 Bu soru işaretini noktaya çevirecek en ufak ümit yok şu an kalbimde de aklımda da! Sadece yazmak istedim.
Ha bir de her göç böyle duygulara sebep oluyor mu? Yaşayan varsa ya da duyan dinlemeye, biraz da kendime cevap aramaya hazırım. Eksik etmeyin benden anılarınızı.
 
Sağlıcakla....

3 yorum:

 1. Merhaba blog keşif etkinliğinde gördüm sizi. İzleyiciler gatgeti göremedim, eklerseniz iyi olur:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ediyorum, ekledim :) takipteyim bloğunuzu :)

   Sil
 2. Aşk daha önce hiç bu kadar çıplak ve gerçek anlatılmamıştır... bir film yada dizi de... yani olması gerektiği gibi... Aaliya ve Zain çocukluklarında birbirinden nefret eden iki kuzendir... Sensiz Olmaz 21.Bölüm Zainin haylaz serseri ve sorumsuz tavrı Aaliyanın 1-2 hafta içinde gerçekleşecek düğün hazırlıkları sırasında damat tarafı tarafından yanlış anlamaya yol açar ve düğün iptal olur. Sensiz Olmaz izle Zain bu tavrı babasına bir fikir verir... o da bu iki genci evledirmek başta her iki genç buna itiraz ederler ve birbirilerine evlenmeyeceklerine söz verirler...

  hd dizi izle Yaşanan onca gelişmenin ardından morallerin bozulmasına neden olan Nazlı sorunu nasıl çözülecek. Hızır'ın artık yalan ve arkadan çevirilen işlere tahammülü kalmamıştır. Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Nazlı'yı sert biçimde uyaran Hızır artık atacağı adımlara dikkat etmesini yoksa çocuğunu bir kez daha göremeyeceğini söyler. Belki de Hızır ilk kez bunu dillendirir Nazlı'ya karşı ve çocuğu almak ile tehdit eder. Nazlı dik kafalılık mı yapacak , yoksa olduğu gibi hayatına devam mı edecek ?

  Benimsin izle Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Benimsin (Beintehaa) dizisinde Zain ve Aaliya adlı iki kuzenin nefret ve tutku dolu hikâyesi anlatılıyor. Bir barışık bir küs ilerleyen Rundra ve Paro arasındaki ilişkide, Paro, Rundra'ya karşı hislerine karşılık bulabilecek mi? dizi izle Annesinin evi terk etmesi ve babasının güzel kadınların kocasına, babsına ve oğluna bile sadık olamyacağnı adair küçük yaştan itibaren söylediği sölerden etkilenen ve güzel kadınların sürekli bir aldatma ve terketme içerisinde olduğun düşünen Rundra bi duygularını yenecek mi? Benimsin 7.bölüm Gazetede çıkan haberleri kimin yaptırdığını bulayım derken Paro ile gerçekten evleniyor mu?

  YanıtlaSil